Strona główna » Zdrowy Kręgosłup Kurs Online

Zdrowy Kręgosłup Kurs Online

Zdrowy kręgosłup

Jesteś Fizjoterapeutą? Trenerem? Masz pracę siedzącą lub osobiście walczysz z bólem kręgosłupa?

Pokażemy Ci jak diagnozować stan kręgosłupa, uchronić się i wyleczyć z jego bolesności!

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu

Zdrowy kręgosłup

(ONLINE)

Naucz się dobierać ćwiczenia zwiększające zdrowie i sprawność tułowia

Z kursem Zdrowy kręgosłup (online) zdobędziesz zarówno praktyczne umiejętności, jak i nowe kompetencje Nasz kurs to pewna, praktyczna wiedza, która przyda się zarówno fizjoterapeutom i trenerom, jak i wszystkim osobom cierpiącym na bolesność kręgosłupa.

Zapisz się na kurs Zdrowy Kręgosłup już dziś!

Dla kogo jest ten kurs?

 • Dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa lub chcących się przed tym uchronić:
 • pomoże Ci ocenić stan zdrowia Twojego kręgosłupa
 • dostarczy wiedzę, która pozwoli Ci efektywnie podnieść swoją sprawność fizyczną w ramach czasu, którym dysponujesz
 • pomoże Ci wyeliminować ból kręgosłupa

Dla fizjoterapeutów:

 • podnosi umiejętności diagnostyki i usprawniania słabych ogniw organizmu, które ograniczają sprawność fizyczną pacjenta
 • pomaga zgłębić tajniki treningu nakierowanego na zapobieganie występowaniu kontuzji i przeciążeń
 • dostarcza umiejętności programowania ćwiczeń, które podnoszą sprawność pacjenta
 • pozwoli Ci zrozumieć przyczyny występowania najpopularniejszych kontuzji i objawów bólowych u pacjentów
 • Dla trenerów:
 • dostarcza specjalistycznej wiedzy, która pomoże Ci ocenić stan zdrowia i możliwości fizyczne podopiecznych
 • profesjonalizuje diagnostykę i przygotowane przez Ciebie plany treningowe, daje merytoryczne podstawy, które pozwalają pokonać ograniczenia fizyczne i objawy bólowe kręgosłupa
 • rozwija kompetencje trenera przygotowania motorycznego lub personalnego

Czego nauczysz się na naszym kursie?

 • Wykonywania testów funkcjonalnych, dzięki którym precyzyjnie ocenisz poziom zdrowia swojego kręgosłupa i swoich podopiecznych
 • Kilkuset nowych ćwiczeń usprawniających – dzięki nim dobierzesz indywidualny, najlepszy zestaw ćwiczeń dla siebie i swoich klientów/pacjentów.
 • Rozpoznawania wad postawy i ćwiczeń korekcyjnych, które uchronią Cię i Twoich podopiecznych przed częstymi objawami bólowymi.
 • Indywidualizacji programu ćwiczeń usprawniających na podstawie analizy posturalnej pacjenta
 • Programowania ćwiczeń usprawniających gwarantujących ergonomię pracy oraz wzrost efektywności każdej aktywności fizycznej

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu

Co znajdziesz w kursie

Wywiad z analizą posturalną: Wykład + film instruktażowy: 12min + 37min

Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na klienta jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego podstawową zasadą rehabilitacji i treningu jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę zdrowia. Rehabilitant bez zwrócenia uwagii na indywidualne potrzeby sprawnościowe pacjenta będzie leczył ból, nie eliminując przyczyn występowania dolegliwości, które powrócą z biegiem czasu.

Testy diagnostyczne kręgosłupa- Film instruktażowy: 22 min

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Nam informacji, która struktura jest zamieszana w powstawanie dolegliwości bólowych Naszegokręgosłupa. Wiedza ta da Nam możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziemy mogli podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń.

Zdrowy kręgosłup: Wykład + film instruktażowy: 4h 50min

To jak stoimy, ma ogromne znaczenie dla efektywności wprawiania naszego organizmu w ruch. Kręgosłup ustawiony w neutralnych, fizjologicznych krzywiznach jest w stanie wytrzymać o 25 do 45% większe obciążenie zewnętrzne (Gunning i in. 2001). Człowiek na swoją nieprawidłową postawę ciała (wady postawy) zazwyczaj pracuje latami, więc zmiany również będą wymagać czasu. Praca rehabilitanta i trenera powinna skupić się na uwolnieniu patologicznego napięcia w strukturach skróconych, następnie aktywacji i torowaniu nerwowym w osłabionych i wyłączanych z ruchu grupach mięśniowych. Warto na początku pracy rozluźnić system mięśniowo-powięziowy, co zmniejszy dolegliwości bólowe i przyspieszy postępy w korekcji wad postawy. Przy planowaniu przebiegu terapii należy skupić szczególną uwagę na źródle problemu, czyli zbyt napiętych i rozluźnionych tkankach mięśniowych, starając się wdrażać prawidłowe wzorce ćwiczeń korekcyjnych. W takich przypadkach w każdym programie usprawniania zaczynać powinniśmy od zmniejszenia napięcia przykurczonych grup mięsniowych, wykorzystujac do tego np. technikę autouwalniania powięziowo-mięśniowego, flossing, PIR, czy stretching najlepiej dynamiczny lub aktywny a w dalszej kolejności stosować ćwiczenia aktywacji czy wzmacniania osłabionych grup mięśniowych co wyelimiunuje przyczyny dysfunkcji kręgosłupa.

Manualne techniki lecznicze tkanek miękkich- Film instruktażowy: 1h 32 min

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Reha Academy, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. W tej części szkolenia pokażemy najpopularniejsze metody, które prezentujemy na szkoleniu Screening i Masaż Tkanek Głębokich. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, u których ból nie pozwala rozpocząć w pełni procesu usprawniania. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta.

Autorzy kursu:

Jakub Cieniawski - Fizjoterapeuta

W swojej codziennej pracy łączy manualne techniki z przemyślanym treningiem motorycznym – nie tylko u sportowców, ale u wszystkich swoich pacjentów. Uważa, że to jedyna słuszna droga, którą powinien obrać w swojej pracy każdy terapeuta. Liczne szkolenia, których był uczestnikiem oraz praca ze sportowcami na najwyższym światowym poziomie pozwoliła mu skonsolidować wiedzę i umiejętności oraz stworzyć skuteczny system pracy z pacjentami i sportowcami.

Michał Pietrzak - Fizjoterapeuta i Trener Przygotowania Motorycznego

 • Absolwent wydziałów fizjoterapii oraz wychowania fizycznego AWF w Katowicach
 • Doktorant AWF w Katowicach
 • W pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się Rehabilitacją Ruchową
 • Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy
 • Trener Przygotowania Motorycznego wielokrotnych olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata, Europy.

Gwarancja satysfakcji

Zakupy w internecie to dzisiaj standard, jednak wciąż mogą budzić w niektórych pewne obawy. Jeśli też tak masz, to zapoznaj się wyjątkową gwarancją, związaną właśnie z zakupami naszych kursów online. Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a bez żadnych pytań otrzymasz zwrot pieniędzy.

Kurs Zdrowy Kręgosłup Online

Cena kursu: 499zł

Aktualna cena promocyjna: 199 zł
Uwaga! Z kodem “NowyRok2022” otrzymasz dodatkowe 50% rabatu!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu

Dlaczego warto wybrać nasz kurs:

Po pierwsze: „Zdrowy Kręgosłup” w Reha Academy to innowacyjny kurs stworzony przez trenerów i fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym na najwyższym światowym poziomie. Zapewni on rozwój warsztatu fizjoterapeucie, trenerowi przygotowania motorycznego jak i absolwentowi kursu trenera personalnego.

Po drugie: najlepszym lekarstwem jest ruch. Podczas zajęć naszego kursu udowodnimy, jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie. Wybierając kurs „Zdrowy kręgosłup” w Reh Academy zrewolucjonizujesz swoje postępowanie fizjoterapeutyczne i podejście treningowe, za co będą Ci wdzięczni wszyscy Twoi podopieczni.

Po trzecie: Dlaczego jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu szkolenia? Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na naszych podopiecznych, a na straży wartości merytorycznej naszego kursu stoją specjaliści w dziedzinie rehabilitacji i treningu.