Kurs Screening i Masaż tkanek głębokich

W odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku fizjoterapii – przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia praktycznego, morza przeprowadzonych screeningów, setek wyprowadzonych z kontuzji pacjentów, Reha Academy stworzyło innowacyjny kurs.

Jesteś fizjoterapeutą lub trenerem? Chcesz rozwijać swoje kwalifikacje? A może skończyłeś studia fizjoterapii i masz wrażenie, że wciąż brakuje Ci umiejętności praktycznych? Mamy coś dla Ciebie! Kurs masażu tkanek głębokich.

>

Terapia tkanek miękkich kurs

 1. Poznaj tajniki manualnej pracy z pacjentem
 2. Naucz się stawiać trafną diagnozę , wdrażać indywidualną i skuteczną terapię
 3. Pracuj z szerokim spektrum klientów
 4. Lecz skutecznie kontuzje i urazy
 5. Poprawiaj sportowe osiągnięcia podopiecznych

Przyjdź i sprawdź nas!

Zobacz: PROGRAM SZKOLENIA

Program kursu „Masaż tkanek głębokich” został stworzony przez wieloletnich szkoleniowców, fizjoterapeutów, uczestników wielu szkoleń, konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych ale przede wszystkim PRAKTYKÓW!

Wiedza prezentowana w trakcie kursu „Masaż tkanek głębokich i screening” jest efektem wieloletniej pracy zarówno ze sportowcami klasy mistrzowskiej, jak i osobami, skarżącymi się na najczęstsze dolegliwości bólowe, spowodowane brakiem aktywności fizycznej.

Kurs masaż tkanek głębokich to absolutny MUST HAVE każdego młodego fizjoterapeuty, który chce rozpocząć swoją terapeutyczną drogę poszerzoną o programowanie ćwiczeń korekcyjnych jak i oceną kliniczną oraz dobieraniem odpowiednich technik pracy strukturalnej przy kozetce.

To intensywne szkolenie zapewni Ci praktyczną wiedzę, którą będziesz mógł/a wykorzystać już w pierwszy dzień po ukończeniu kursu, dzięki czemu efekty Twojej pracy zostaną szybko dostrzeżone przez pacjentów i pracodawcę.

Innowacyjna koncepcja kursu „Masaż tkanek głębokich i screening” zapewni rozwój warsztatu fizjoterapeucie oraz trenerowi personalnemu dając mu doskonałe narzędzie, którym usprawni i pozbawi bólu setki swoich podopiecznych.

Dlaczego jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu szkolenia? Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na pacjentach, ale przede wszystkim na sportowcach reprezentujących nasz kraj na arenach międzynarodowych.

Kluczem do skuteczności, którą poprawisz po tym szkoleniu będzie logiczne wyciąganie wniosków klinicznych i wdrażanie odpowiednich form terapii pod daną jednostkę chorobową. Jeżeli dasz sobie szansę na rozwój i wybierzesz kurs „Masaż tkanek głębokich i screening” w Reha Academy, jesteśmy pewni że zrewolucjonizujesz swoje postępowanie fizjoterapeutyczne, a Twoi podopieczni Ci za to podziękują.

Przed rozpoczęciem praktycznego szkolenia stacjonarnego, każdy kursant otrzyma następujące materiały online stanowiące przygotowanie merytoryczne do kursu:

Anatomia funkcjonalna (wykład multimedialny 1h)

Pracę mięśni w ciele człowieka powinniśmy opisywać, gdy pracują razem i poruszają powiązanymi stawami. Warunkiem bezbolesnej sprawności fizycznej człowieka jest efektywne współdziałanie mięśni mających uzupełniające się, ale jednak przeciwstawne role. Gdy jedna grupa mięśniowa ulega rozciągnięciu, jego antagonista jednocześnie ulegnie skurczeniu. Bez wzajemnej kontroli mięśni antagonistycznych względem siebie, pełniących przeciwstawne zadania, dochodziłoby do gwałtownego ruchu, np. staw byłby całkowicie wyprostowany (lub co groźniejsze przeprostowany)  lub całkowicie zgięty. Stanu pośredniego, zapewniającego ruch płynny a tym samym precyzyjny nie udałoby się osiągnąć. Takie płynne przechodzenie od jednego ruchu do kolejnego jest przecież podstawą codziennej aktywności fizycznej.

Screening i ćwiczenia korekcyjne (Film instruktażowy + ćwiczenia usprawniające 2h 42 min)

Terapię tkanek miękkich należy poprzedzić wnikliwą oceną zdrowia i sprawności fizycznej pacjenta. Bezwzględnym etapem programowania skutecznego programu rehabilitacji jest wykonanie wywiadu medycznego i sprawnościowego w postacji testów funkcjonalnych (screeningowych), które pozwalają znaleźć przyczyny występowania objawów bólowych. Blisko 40 testów screeningowych  prezentowanych w materiale instruktażowym pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego pojawiły się u pacjenta problemy zdrowotne a to pozwoli Ci dobrać skuteczne metody fizjoterapii oraz zmniejszyć ryzyko występowania nawrotu dolegliwości.

Historia Terapii Tkanek Miękkich

79790

Rys historyczny pomoże zrozumieć potrzebę wynalezienia takiej formy pracy z ciałem, która pozwoliła pomóc ludziom, uskarżającym się od dawien dawna na dolegliwości bólowe. W tym materiale dowiesz się również po co uczyć się Terapii Tkanek Miękkich, jakie środki ostrożności należy podjąć, jakie są zasady wykonywania terapii, oraz jak należy ćwiczyć palpację, aby dojść do najwyższego poziomu czułości swoich dłoni.

Rola powięzi w Terapii Tkanek Miękkich

Pracą na tkankach miękkich będziemy bodźcować różnego rodzaju zakończenia nerwowe. To w jaki sposób najefektywniej wpłynąć na poprawę trofiki, rozciągliwości tkanek miękkich będzie zależało od metody, którą wybierzemy podczas terapii. Zrozumienie procesów zachodzących w ciele człowieka po Terapii Tkanek Miękkich, będzie dużo łatwiejsze, jeśli zauważymy jaką rolę w usprawnianiu odgrywa wszechobecna sieć powięziowa.

Patofizjologia wybranych jednostek klinicznych: (Wykład online 56min 14s)

Programowanie efektywnego planu ćwiczeń usprawniających i leczniczych wymaga znajomości mechanizmów powstawania urazów i przeciążeń.  Jest to wiedza niezbędna do zaprogramowania efektywnego  planu rehabilitacji i maksymalizacji tempa budowy sprawności fizycznej, reedukacji wzorców ruchowych oraz prewencji występowania dolegliwości bólowych u pacjenta w przyszłości.

Programowanie efektywnego planu ćwiczeń usprawniających i leczniczych wymaga znajomości mechanizmów powstawania urazów i przeciążeń.  Jest to wiedza niezbędna do zaprogramowania efektywnego  planu rehabilitacji i maksymalizacji tempa budowy sprawności fizycznej, reedukacji wzorców ruchowych oraz prewencji występowania dolegliwości bólowych u pacjenta w przyszłości.

Czego nauczysz się na Kursie?


 1. Blisko 40 testów funkcjonalnych oceniających zdrowie i sprawność fizyczną klienta pacjenta
 2. Dobierania ćwiczeń usprawniających do potrzeb postępowania rehabilitacyjnego
 3. Wykrywania czynników ryzyka występowania przeciążeń i kontuzji
 4. Rozpoznawania wad postawy i ćwiczeń korekcyjnych
 5. Zasad i metod efektywnej odnowy biologicznej
 6. Najskuteczniejszych technik tkanek miękkich, które zagwarantują Ci świetne efekty terapeutyczne.
 7. Patofizjologii najczęstszych dysfunkcji, z którymi spotkasz się w gabinecie fizjoterapeuty
 8. Jak pracować efektywnie i ergonomicznie przy stole fizjoterapeutycznym

Dodatkowe atuty szkolenia


 1. Uzyskasz certyfikat ukończenia szkolenia Masaż tkanek głębokich i screening
 2. Ponad 100 stronnicowy skrypt, który będzie Twoim drogowskazem w codziennej pracy
 3. Szkolenie stworzone przez praktyków fizjoterapii i treningu
 4. Materiały wideo, które naświetlą zarówno techniki jak i obraz kliniczny wielu dysfunkcji
 5. Poznasz wykorzystywane algorytmy postępowania w przypadku najczęstszych dysfunkcji
 6. Nauczysz się pewności swojego dotyku, aby Twój pacjent od razu czuł, że jest w odpowiednich rękach
 7. Poszerzysz wachlarz swoich umiejętności dzięki pracy przy stole jak i doborze odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych
 8. Dostaniesz pomoc w wyborze swojej drogi jako młody fizjoterapeuta
 9. Oprócz zaburzeń somatycznych zauważysz, że u Twoich pacjentów spadnie poziom stresu i wpłyniesz na tak ważną w dzisiejszych czasach sferę psychosomatyczną
 10. Praca zacznie sprawiać Wam przyjemność, ponieważ efekty będą piorunujące.

Kwestie organizacyjne

Jeśli jesteś zainteresowany tym kursem, skontaktuj się z nami!

E-mail: kontakt@reha-academy.pl
Telefon: 537 852 801

Jak się zapisać na kurs?


 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na początku tej strony i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia.
  (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM)
 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.

UWAGA!
Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł.
Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.


Dane do przelewu:

REHA Academy s.c.
ul. Złota 59
00-123 Warszawa


NIP: 525-283-22-63
REGON: 386714068


Numer konta:
PL23 1090 1056 0000 0001 4674 1910
Santander Bank – BIC: WBKPPLPP


W razie pytań skontaktuj się z nami

E-mail: kontakt@reha-academy.pl
Telefon: 537 852 801


Zapisz się już teraz!

KURSY W 2021 ROKU

Warszawa
1 moduł: 4-5 grudnia 2021 czas trwania 20 h
2 moduł 11-12 grudnia 2021 czas trwania 20 h

KURSY W 2022 ROKU

Wrocław
1 moduł: 22-23 stycznia 2022 czas trwania 20 h
2 moduł 29-30 stycznia 2022 czas trwania 20 h

Warszawa
1 moduł: 19-20 luty 2022 czas trwania 20 h
2 moduł 26-27 luty 2022 czas trwania 20 h

CENA KURSU:

1999 zł 1499 zł

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność wpłat!


Drugi kurs rozpocznie się za:

Przed rozpoczęciem praktycznego szkolenia stacjonarnego, każdy kursant otrzyma materiały online stanowiące przygotowanie merytoryczne do kursu!


Autorami kursu oraz wszystkich obowiązujących kursanta materiałów, są:

Jakub Cieniawski

W swojej codziennej pracy fizjoterapeuty łączy manualne techniki z przemyślanym treningiem motorycznym – nie tylko u sportowców, ale u wszystkich swoich pacjentów. Uważa, że to jedyna słuszna droga, którą powinien obrać w swojej pracy każdy terapeuta. Cel jakim jest maksymalizacja tempa powrotu pacjentów do bezproblemowego wykonywania codziennych czynności, połączona ze zmiana ich schematów ruchowych stanowi prewencję pojawiania się ponownych kłopotów zdrowotnych. W pracy przy kozetce wykorzystuje techniki zachodnie, jednocześnie zgłębiając tajniki pracy wschodnich terapeutów. Liczne szkolenia, których był uczestnikiem oraz praca ze sportowcami na najwyższym światowym poziomie pozwoliła skonsolidować wiedzę i umiejętności oraz stworzyć mu skuteczny system pracy z pacjentami i sportowcami, którym to systemem chętnie dzieli się podczas szkoleń w Reha Academy

Michał Pietrzak

Doktorant AWF Katowice IV roku, absolwent wydziału wychowania fizycznego i fizjoterapii. Wieloletni szkoleniowiec z zakresu wiedzy o kulturze fizycznej, Trener Przygotowania Motorycznego zawodników poziomu mistrzowskiego międzynarodowego (m.in. medalistów mistrzostw świata, Europy, Olimpijczyków różnych dyscyplin sportu tj. Lekkoatletyka, Bobsleje, Szermierka, Boks, drużynowych gier zespołowych.

Były sprinter, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, Olimpijczyk z Londynu, Finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro)

W pracy fizjoterapeuty specializuje się w rehabilitacji ruchowej, reedukacji wzorców ruchowych, ćwiczeniach korekcyjnych oraz przede wszystkim indywidualizacji każdego aspektu treningu sportowego.Kontakt z nami


REHA Academy s.c.

NIP:
5252832263

REGON:
386714068

ul. Złota 59

00-120 Warszawa

Telefon:
537 852 801

E-mail:
kontakt@reha-academy.pl

Sprawdź także nasze Social Media:Michał Pietrzak

Kierownik merytoryczny

michal@reha-academy.pl