Strona główna » Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego

Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego

Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego

Jesteś Fizjoterapeutą? Trenerem?
Chcesz zadbać o zdrowie swojego stawu kolanowego?

Dowiedz się jak zaprogramować rehabilitację i program usprawniania bolesności stawu kolanowego!
Poznaj wiedzę sprawdzoną w praktyce!

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu

Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego

(ONLINE)

1. Poznaj najczęstsze dysfunkcje stawu kolanowego
2. Dowiedz się jak stworzyć indywidualny program ćwiczeń 
3. Naucz się dobierać ćwiczenia lecznicze do konkretnych dysfunkcji kolana

Nasz kurs to pewna, praktyczna wiedza, która przyda się nie tylko fizjoterapeutom, ale również trenerom, branży fitness oraz wszystkim osobom zmagającym się z objawami bólowymi stawu kolanowego.
Zapisz się na kurs Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego
już dziś!
Dla kogo jest ten kurs?
Dla osób cierpiących z powodu kolana:
 • pomoże Ci zrozumieć z jaką dysfunkcją kolana się zmagasz
 • dostarczy wiedzę, która pozwoli Ci efektywnie podnieść swoją sprawność fizyczną w ramach czasu, którym dysponujesz
 • pomoże Ci wyeliminować objawy bólowe stawu kolanowego
Dla fizjoterapeutów, ponieważ nasz kurs: 
 • podnosi umiejętności diagnostyki i usprawniania słabych ogniw organizmu, które ograniczają sprawność fizyczną pacjenta
 • pomaga zgłębić tajniki treningu nakierowanego na zapobieganie występowaniu kontuzji i przeciążeń
 • dostarcza umiejętności programowania ćwiczeń, które podnoszą sprawność pacjenta
 • pozwoli Ci zrozumieć przyczyny występowania u Twoich pacjentów najpopularniejszych kontuzji i objawów bólowych stawu kolanowego
Dla trenerów, ponieważ nasz kurs:
 • dostarcza specjalistyczną wiedzę, która pomoże Ci ocenić stan zdrowia i możliwości fizyczne podopiecznych
 • profesjonalizuje diagnostykę i przygotowane przez Ciebie plany treningowe 
 • daje merytoryczne podstawy, które pozwalają pokonać ograniczenia fizyczne i objawy bólowe kolana u podopiecznych
 • rozwija kompetencje trenera przygotowania motorycznego i personalnego

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu

Czego nauczysz się na naszym kursie?

 • Wykonywania testów funkcjonalnych, dzięki którym precyzyjnie ocenisz poziom zdrowia swojego stawu kolanowego.
 • Kilkuset nowych ćwiczeń usprawniających – dzięki nim dobierzesz indywidualny, najbardziej dopasowany zestaw ćwiczeń dla siebie i swoich klientów/pacjentów. 
 • Rozpoznawania przyczyn dysfunkcji stawu kolanowego, co uchroni Cię i Twoich podopiecznych przed częstymi jego objawami bólowymi.
 • Programowania ćwiczeń usprawniających gwarantujących ergonomię pracy i wzrost efektywności każdej aktywności fizycznej

Co znajdziesz w kursie

Testy diagnostyczne stawu kolanowego- Film instruktażowy: 53min

Proces diagnostyczny i interpretacja wyników testów skriningowych jest niezwykle ważna w kontekście umiejętności rozpisywania celowanych i zindywidualizowanych planów usprawniania stawu kolanowego. Testy prezentowane w tym materiale instruktażowym dostarczą Ci informacji, która struktura jest związana z powstawaniem dolegliwości bólowych Twojego kolana. Wiedza ta da Ci możliwość wyeliminowania przyczyny kontuzji, czy dolegliwości bólowych, dzięki czemu w pełnym komforcie będziesz mógł podejść do wdrażania technik manualnych oraz ćwiczeń usprawniających.

Wprowadzenie do oceny zdrowia i sprawności stawu kolanowego: Wykład + film instruktażowy: 3h 05min

Ograniczony zakres ruchu w stawach kończyn dolnych, czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy stawu kolanowego. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może prowadzić również do przeciążenia tkanek. Opanowanie umiejętności przeprowadzania testów funkcjonalnych dla stawu kolanowego (Screening) oraz umiejętność doboru ćwiczeń usprawniających pod negatywne wyniki przeprowadzonego wywiadu sprawnościowego klienta, da Nam informację, które grupy mięśniowe są osłabione, które są przykurczone oraz gdzie leży przyczyna występowania przeciążeń i dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Wiedza ta jest bezwzględnie niezbędna do zaprogramowania indywidualnego procesu rehabilitacji oraz maksymalizacji tempa budowy zdolności motorycznych naszych klientów.

Manualne techniki lecznicze dla stawu kolanowego- Film instruktażowy: 24 min

Istotą systemu naprawczego, który promujemy w Reha Academy, jest połączenie screeningu, terapii manualnej oraz indywidualnie zaplanowanego treningu. W tej części szkolenia pokażemy najpopularniejsze metody, które prezentujemy na szkoleniu Screening i Masaż Tkanek Głębokich. Terapia manualna, wykorzystanie Masażu Tkanek Głębokich jest niezmiernie ważne, szczególnie u pacjentów z dolegliwościami bólowymi stawu kolanowego, u których ból nie pozwala rozpocząć w pełni procesu usprawniania. Dzięki technikom pokazanym w tym materiale, będziemy mogli znieść ból oraz poprawić utraconą funkcję pacjenta. Resztę osiągniesz poprzez zindywidualizowany trening. 

Patofizjologie wybranych dysfunkcji stawu kolanowego –Webinary- 166 min (ACL – 47 min, PCL- 15 min, MCL- 15 min, kolano skoczka- 45min, konflikt rzepkowo-udowy- 34 min)

Programując i przeprowadzając proces rehabilitacji musimy znać i rozumieć mechanizmy, które spowodowały wystąpienie dolegliwości bólowych stawu kolanowego. Świadomość w jaki sposób doszło do kontuzji stawu kolanowego daje nam szansę zaprogramować odpowiednie postępowanie terapeutyczno-treningowego. Przygotowane materiały instruktażowe o procesie rehabilitacji i usprawniania najczęstszych kontuzji stawu kolanowego (zerwanie ACL, PCL, MCL, kolano skoczka, konflikt rzepkowo-udowy) zostały przedstawione w formie webinarów w taki sposób, aby kursant maksymalnie wykorzystał wiedzę teoretyczną w praktyce, co pozwoli na odwrócenie procesu chorobowego i będzie stanowiło prewencję występowania tego typu kontuzji w przyszłości.

Gwarancja satysfakcji

Zakupy w internecie to dzisiaj standard, jednak wciąż mogą budzić w niektórych pewne obawy. Jeśli też tak masz, to zapoznaj się wyjątkową gwarancją, związaną właśnie z zakupami naszych kursów online. Założenia gwarancji satysfakcji są proste: NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA związanego z zakupem. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszych kursów online i przekazywanej wiedzy. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zakupiony kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, poinformuj nas o tym w ciągu 30 dni od zakupu, a bez żadnych pytań otrzymasz zwrot pieniędzy.

Autorzy kursu:

Jakub Cieniawski - Fizjoterapeuta

W swojej codziennej pracy łączy manualne techniki z przemyślanym treningiem motorycznym – nie tylko u sportowców, ale u wszystkich swoich pacjentów. Uważa, że to jedyna słuszna droga, którą powinien obrać w swojej pracy każdy terapeuta.

Liczne szkolenia, których był uczestnikiem oraz praca ze sportowcami na najwyższym światowym poziomie pozwoliła mu skonsolidować wiedzę i umiejętności oraz stworzyć skuteczny system pracy z pacjentami i sportowcami.

Michał Pietrzak - Fizjoterapeuta i Trener Przygotowania Motorycznego

Doktorant AWF Katowice IV roku, absolwent wydziału wychowania fizycznego i fizjoterapii. Wieloletni szkoleniowiec z zakresu wiedzy o kulturze fizycznej.

Trener Przygotowania Motorycznego zawodników poziomu mistrzowskiego międzynarodowego.

Były sprinter, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, Olimpijczyk z Londynu, Finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kurs Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego Online

Cena kursu: 199 zł

Uwaga! Z kodem “NowyRok2022” otrzymasz dodatkowe 50% rabatu!

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ KURS?

Po pierwsze: Kurs „Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego” w Reha Academy to innowacyjny kurs stworzony przez trenerów i fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym na najwyższym światowym poziomie. Zapewni on rozwój warsztatu fizjoterapeucie, trenerowi przygotowania motorycznego jak i absolwentowi kursu trenera personalnego.

Po drugie: najlepszym lekarstwem jest ruch. Podczas zajęć naszego kursu udowodnimy, jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie. Wybierając kurs „Postępowanie fizjoterapeutyczne i trening medyczny w dysfunkcjach stawu kolanowego” w RehAcademy zrewolucjonizujesz swoje postępowanie fizjoterapeutyczne i podejście treningowe, za co będą Ci wdzięczni wszyscy Twoi podopieczni. 

Po trzecie: Dlaczego jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu szkolenia? Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na Naszych podopiecznych a na straży wartości merytorycznej naszego kursu stoją specjaliści w dziedzinie rehabilitacji i treningu

Uwaga! Z kodem “NowyRok2022” otrzymasz dodatkowe 50% rabatu!

Skorzystaj z wiosennej promocji do końca kwietnia! Z kodem
WIOSNA2022
otrzymasz aż 50% rabatu