Czy warto rekonstruować ACLa?
Czy warto rekonstruować ACLa? Przeglądając fora i grupy internetowe dotyczące kolana, jednym z częściej zadawanych pytań jest to, czy warto rekonstruować ACLa? Często w tym… Czytaj więcej »Czy warto rekonstruować ACLa?
Czy warto rekonstruować ACLa? Przeglądając fora i grupy internetowe dotyczące kolana, jednym z częściej zadawanych pytań jest to, czy warto rekonstruować ACLa? Często w tym… Czytaj więcej »Czy warto rekonstruować ACLa?
Jak dobrać odpowiednią aktywność przy dysfunkcjach barku Pozbyliśmy się bólu, zakres ruchomości wrócił do normy, pacjent może spokojnie przespać noc bez bólu a i praca… Czytaj więcej »Jak dobrać odpowiednią aktywność przy dysfunkcjach barku
Ból barku czyli szczyt góry lodowej? Niejednokrotnie podkreślamy w jaki sposób mamy rozpatrywać każdy przypadek naszego pacjenta. Indywidualne badanie, wywiad, screening to podstawa planowania odpowiedniej… Czytaj więcej »Ból barku czyli szczyt góry lodowej?
Nerw nadłopatkowy uciśnięty? Zdarzają się takie sytuacje, że nasz pacjent zgłasza dolegliwości bólowe w obrębie bocznej lub tylnej części barku i chcielibyśmy jak najszybciej przywrócić… Czytaj więcej »Nerw nadłopatkowy uciśnięty?
Bolący łokieć zmorą trójboistów i pracowników biurowych. Do gabinetu fizjoterapii z problemami okolicy łokcia najczęściej zgłaszają się dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich są początkujący… Czytaj więcej »Bolący łokieć zmorą trójboistów i pracowników biurowych.
Anatomiczny wstęp do rozważań o pierścieniu rotatorów. Jedną z najczęstszych kontuzji, dosięgająca sportowców, którzy do swojej pracy używają wiele złożonych ruchów kompleksu barkowego jest niewątpliwie… Czytaj więcej »Anatomiczny wstęp do rozważań o pierścieniu rotatorów
Nadgorliwe prostowniki i hamulce dla ACLa – czyli mięśnie tylnej grupy uda Mięśnie kulszowo goleniowe bardzo często ulegają dysfunkcjom. Zarówno na kozetkach w gabinecie fizjoterapii… Czytaj więcej »Nadgorliwe prostowniki i hamulce dla ACLa – czyli mięśnie tylnej grupy uda
Koślawe czy szpotawe? Jak rozróżniać i o czym może nam mówić ustawienie naszych kolan? Zapalenie ścięgna Achillesa to jedna z częstszych kontuzji, z którymi zmagają… Czytaj więcej »Czy musimy gasić Achillesa?
Koślawe czy szpotawe? Jak rozróżniać i o czym może nam mówić ustawienie naszych kolan? Staw kolanowy, jest stawem odpowiedzialnym za amortyzację oraz przenoszenie obciążeń ze… Czytaj więcej »Koślawe czy szpotawe? Jak rozróżniać i o czym może nam mówić ustawienie naszych kolan?
Słów kilka o zwichniętej rzepce Rzepka jest jedną z ciekawszych pod kątem biomechaniki kości w naszym ciele. Dzięki niej nasze kolano może osiągnąć odpowiedni moment… Czytaj więcej »Słów kilka o zwichniętej rzepce